Asta Gerjevič Debevec

lokostrelstvo 317. januarja 2015 je Asta na osnovnošolskem dvoranskem državnem prvenstvu v lokostrelstvu v Ilirski Bistrici osvojila 1. mesto in tako postala državna prvakinja v kategoriji goli lok 7. – 9. razred. Asta trenira lokostrelstvo v postojnskem lokostrelskem klubu Mins od septembra 2013 in sicer 2 – 3 krat tedensko.

Tudi sicer je zelo dejavna športnica in marljiva učenka. Vestno usklajuje  treninge karateja s treningi lokostrelstva in vzornim šolskim delom. V predtekmovalnih obdobjih, ko so treningi še pogostejši, prideta  vztrajnost  in trdno delo še posebej do izraza.

V decembru  2014 je Asta prejela priznanje Občine Postojna za športne dosežke v letu
2014 in sicer malo plaketo za osvojen
naslov državne prvakinje v kategoriji lokostrelstvo 2 »deklice goli lok« in 1. mesto v slovenskem dvoranskem pokalu. Njeni treningi potekajo pozimi v dvorani, poleti pa na letnem strelišču  v Postojni. Treninge vodijo izkušeni trenerji, ki se pohvalijo s svojimi izjemnimi strelskimi dosežki na svetovnih prvenstvih ter številnimi zelo uspešnimi mladimi športniki.